• En
 • ساعت : ۹:۴:۳۹
 • تاريخ :
   ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ 
 • تعداد بازدید : 8
 • کد خبر : ۱۵۹۰۷۷
    /  4
نخستین دوره ارزیابی تحول دیجیتال شركت ملی پست برگزار شد
جلسه اولین دوره ارزیابی تحول دیجیتال شرکت ملی پست در چهارمین دوره ارزیابی ملی تحول دیجیتال کشور با حضور محمد رضا قادری عضو هیئت مدیره شرکت ملی پست برگزار شد.

نخستین دوره ارزیابی تحول دیجیتال شرکت ملی پست برگزار شد

 

جلسه اولین دوره ارزیابی تحول دیجیتال شرکت ملی پست در چهارمین دوره ارزیابی ملی تحول دیجیتال کشور با حضور محمد رضا قادری عضو هیئت مدیره شرکت ملی پست برگزار شد.

 

 به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پست، این مراسم که صبح امروز 19 بهمن ماه در سالن کنفرانس معاونت فناوری اطلاعات برگزار شد، میثم حسینی لر و محمد محسنی معاونین مدیرعامل بهمراه جمعی از مدیران و معاونین ستادی و مهدی شامی زنجانی دانشیار دانشگاه تهران و دبیر ارزیابی ملی تحول دیجیتال بهمراه تیم ارزیابان دانشگاه تهران نیز حضور داشتند.

در ابتدای مراسم قادری ضمن گرامیداشت دهه فجر و با اشاره به اهمیت رخداد بزرگ تحول دیجیتال در جامعه علمی و اقتصادی کشور اظهار داشت: در سال های اخیر، بسیاری از سازمان ها کوشیده اند با تکیه بر قابلیت های متنوع و متعدد فناوری های نوین دیجیتالی کسب و کار خود را متحول سازند.

وی افزود: در همین ارتباط گروه تخصصی ارزیابی ملی تحول دیجیتال دانشگاه تهران می‌تواند در تدوین و پیشبرد اهداف آنان نقش کلیدی را ایفا نماید.

 عضو هیئت مدیره ادامه داد: شرکت ملی پست می کوشد با کمک و همیاری دانشگاه تهران در زمینه ارائه خدمات بر اساس تجارت الکترونیک و مدیریت کسب ‌و کار با گرایش تحول دیجیتال همکاری نزدیکی داشته باشد.

 قادری با بیان اینکه شرکت ملی پست به عنوان عضوی از اتحادیه جهانی پست "UPU" و براساس برنامه  اتحادیه که بر مبنای تحول و برگزاری همایش ها و آموزش های لازم در عرصه تحول دیجیتال که از سال 2012 آغاز شده لازم است نسبت به سرمایه گذاری و برنامه ریزی مدون در بخش عملکرد و ارائه دستاورد در طرح تحول دیجیتال بیشترین توجه و تمرکز را صرف نماید.

وی در ادامه افزود: شرکت ملی پست نسبت به سالهای گذشته با توجه به 9 پله صعود جایگاه بهتری را پیدا نموده و در حوزه نوآوری طبق گزارش و برآورد اتحادیه جهانی UPU ، پست ایران جزء 3 رتبه اول جهان قرار دارد .

 عضو هیئت مدیره اظهار داشت: پست بیشتر از تجارت های دیگر تحت تاثیر فناوری و تحول دیجیتال قرار گرفته و دلیل آن تغییر روش ارائه خدمات سنتی و روی آوردن به توسعه فناوری، تجارت الکترونیک و ایجاد فضای کسب کار مجازی و حذف فیزیکی خدمات بر اساس ماموریت جدید است.

 

وی با تاکید بر اینکه از این پس فناوری اطلاعات، کسب کار شرکت ملی پست را تحت شعاع قرار خواهد داد افزود: ادامه این روند با در نظر داشتن پیشرفت طرح تحول دیجیتال و تغییر رویکرد و ماموریت جهانی، می طلبد که شرکت ملی پست با سرمایه گذاری در این حوزه و استفاده از ظرفیت بیش از 14 هزارنقطه تماس و 70 سامانه درون سازمانی برای بهبود ارائه سرویس ها در حوزه فناوری به دستگاه ها و سازمان ها و عموم مردم گام بردارد.

 قادری گفت: گام بعدی و هدفی که بر اساس چشم اندار طولانی پس از انجام اقدامات اولیه و میان مدت در شرکت ملی پست ترسیم شده ایجاد نخستین سکوی تجارت الکترونیک بر اساس تعریف پلتفرم ها است که بر این اساس، پست سکوی پرقدرتی برای بخش خصوصی خواهد شد تا با استفاده از زیر ساخت های سخت افزاری و نرم افزاری به ارائه خدمات الکترونیکی، لجستیکی و تحول دیجیتال درسطح کشور باشد.

 مهدی شامی زنجانی نیز در ادامه گفت: دانشگاه تهران به عنوان قطب پژوهش و آموزش تحول دیجیتال کشور، می کوشد علاوه برتقویت فضای رقابت دیجیتال، بر ایجاد زمینه های مناسب برای تبادل تجارت موفق بین سازمان ها، و متخصصین حوزه فناوری بپردازد و با توجه به این مهم، اقدام به برگزاری همایشی در سه محور تخصصی زندگی دیجیتال، نوآوری دیجیتال و رهبران دیجیتال در اسفند ماه سال جاری نماید.

وی گفت: مخاطبان این دوره مدیران و اعضای هیئت مدیره سازمانها، کارآفرینان، کارشناسان و مشاوران صنایع مختلف هستند، که قصد دارند دانش و مهارت لازم برای دیجیتالیسازی سازمانهای خود را کسب کنند.

مهدی شامی زنجانی به دلیل حضورشان در این جلسه برای ارزیابی به عنوان گروه ارزیابان ملی از دانشگاه تهران در زمینه آشنایی و بررسی طرح تحول دیجیتال در شرکت ملی پست اشاره کرد و گفت:  از ویژگی‌های مهم این دوره ممیزی بلوغ دیجیتال سازمان‌ها برای رشد و ارتقا در حوزه برنامه‌ریزی است.

وی افزود: در این دوره علاوه بر ارزیابی بلوغ دیجیتال، نقاط قوت و ضعف هریک از سازمان‌ها در حوزه دیجیتال شناسایی می‌شود و این مورد اولین گام برای ترسیم نقشه راه تحول دیجیتال آنها خواهد بود.

در پایان امینی راد سرپرست اداره کل برنامه ریزی، مدیریت پروژه، بودجه و آمار گزارش کاملی از فرآیند برنامه های راهبردی شرکت ملی پست با رویکرد تحول دیجیتال ،معرفی کاربرگ منشور پروژه ها و روش اجرایی طرح ها توسط واحد های اجرایی ،معماری پلتفرم کسب و کار، پروژه های کلان و تشریح نقشه استراتژیک و چشم انداز شرکت ملی پست در طرح تحول دیجیتال برای تیم ارزیابی و کنترل پروژه های طرح تحول در قالب سامانه کنترل مدیریت پروژه ارائه نمود.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

  کهگیلویه و بویراحمدسرزمین چهارفصل

  آخرین بروزرسانی سایت : 1399/04/18 12:55
  V5.5.5.0